Pierniczek "tabliczka"

Indeks: Pierniczki_BN_P.1e

Słodki podarunek z okazji świąt Bożego Narodzenia

Bardzo smaczne  pierniczki na święta, użyliśmy prawdziwego miodu gryczanego, prawdziwego masła i klasycznych przypraw piernikowych.  Wyjątkowo starannie zdobione lukrem królewskim w tradycyjny wzór ostrokrzewu na białym tle. 

Polecamy jako słodki upominek z okazji świąt Bożego Narodzenia lub jako zawieszka na choinkę. Można je kupić w zestawie 9 sztuk ładnie zapakowane lub wybrane kształty w dowolnej liczbie sztuk, wystarczy wybrać odpowiednią opcję. 

Jeśli chcecie aby służyły jako ozdoba choinkowa, należy nam to podpowiedzieć w zakładce uwagi do zamówienia, wtedy przy pieczeniu dołożymy pierniczkom haczyk i białą nitkę.  

Pierniczki mają wielkość od 4 do 6 cm, grubość.  nie przekracza 7 milimetrów.

Pierniczki doskonale się przechowują, termin do spożycia to najmniej 3 miesiące od zakupu - robimy je na zamówienie, dlatego macie Państwo gwarancję świeżości. Najlepiej przechowują się w torebce papierowej lub w pergaminie w ciemnym, suchym i przewiewnym miejscu. Nawet po roku nie zmieniają swojego wyglądu, a nawet smaku. Jednak w takim wypadku, w obawie o Wasze uzębienie, polecamy je użyć jako dekorację świąteczną!

Skład ciasta na pierniki:

  • mąka pszenna, masło, miód pszczeli gryczany, soda oczyszczona, cukier, kakao dla wzmocnienia koloru.
  • mieszanka przypraw w autorskich proporcjach: cynamon, kardamon, imbir, pieprz czarny, ziele angielskie, gałka muszkatołowa, anyż.
  • skład lukru: białko jaja kurzego, cukier, sok z cytryny, barwniki w żelu marki Wilton 
Pierniczki_BN_P.1e

Specyficzne kody

Inne produkty w tej kategorii