Poczta Tortowa – jak działamy

Poczta Tortowa sklepu www.cudawianki.com działa lokalnie na terenie Krakowa i gmin ościennych.

Oferowane produkty z kategorii TORTY wykonywane są na zamówienie i doręczane przez firmę CUDAWIANKI.

Zamówienia przyjmujemy 24 godziny/dobę poprzez naszą stronę internetową www.cudawianki.com

W celu złożenia zamówienia prosimy o wypełnienie wszystkich pól wyboru w zakładce produktu, np. smak kremu, kolor polewy, kolor lub tekst napisu, tekst bilecika, kolor i smak tortu, itp. Postaramy się spełnić wszelkie Państwa wymagania i fantazje.

Dołożymy wszelkich starań, aby produkty były dostarczone świeże i o określonej porze.

TERMINY PRZYDATNOŚCI DO SPOŻYCIA poszczególnych produktów umieszczone są w opisie produktu, w tabeli: DANE TECHNICZNE.

KOSZT DOSTAWY TORTÓW I CIAST:

Na terenie miasta Krakowa do ok. 15 km od Rynku Głównego produkty dostarcza kurier POCZTY TORTOWEJ. Koszty dostawy wynoszą 15,00 zł.

Jeśli wskazany adres dostawy nie obsługiwany jest przez kuriera serwisu POCZTA TORTOWA oferujemy dowóz zamówienia po uprzednim uzgodnieniu indywidualnego kosztu dowozu.

Koszt takiej dostawy wynosi 2,50 zł za każdy kilometr liczony od Rynku Głównego Krakowa za pomocą aplikacji GOOGLE MAPS. Wybierany jest zawsze najkrótszy czas przejazdu.

Nasz numer telefonu do naszego Kuriera +48 606992951

E-mail pocztatortowa@cudawianki.com

CZAS I WARUNKI DOSTAWY

 1. Każdy produkt z naszej oferty w Opisie Technicznym ma określony teren i rodzaj dostawy, możliwy najkrótszy termin realizacji, warunki przechowywania, termin przydatności do spożycia.

 1. Produkty z terminem przydatności do spożycia min. 7 dni i brakiem wymogu przechowywania w warunkach chłodniczych wysyłamy na dowolny adres w całej Polsce za pośrednictwem wybranego kuriera lub Poczty Polskiej.

 1. W każdym wypadku istnieje możliwość wyboru bezpłatnej opcji dostawy ODBIÓR OSOBISTY.

 2. POCZTA TORTOWA SKLEPU CUDAWIANKI uważa zamówienie za przyjęte do realizacji po zarejestrowaniu płatności na naszym koncie ewentualnie otrzymaniu potwierdzenia zapłaty oraz po potwierdzeniu przez zamawiającego adresu i terminu dostarczenia.

 3. O przyjęciu zamówienia do realizacji nasze Biuro Obsługi Klienta informuje drogą mailową niezwłocznie po spełnieniu powyższych warunków

 4. Od tego momentu liczymy czas realizacji zamówienia. Aby skrócić proces przyjęcia zamówienia do realizacji proponujemy wybór opcji płatności Przelewy 24, PayPal. Mile widziany jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta tel. 784600087.

 5. Serwis Poczta Tortowa oferuje możliwość doręczenia tortów z kategorii TORTY EXPRESS w 24h. Warunkiem jest zarejestrowanie wpłaty na naszym koncie lub uzyskanie potwierdzenia wpłaty drogą e-mailową w dniu złożenia zamówienia.

 6. Wypieki spoza oferty TORTÓW EXPRESS realizowane są najszybciej w 48h oraz wg. indywidualnych uzgodnień. Warunkiem dostarczenia produktu w 48 godzin jest zarejestrowanie wpłaty na naszym.

 7. Produkty dostarczane są we wszystkie dni tygodnia w godzinach:

 • Poniedziałek od 14 - 22

 • Wtorek - Sobota od 10 -22

 • Niedziela od 10-14

 Z wyłączeniem:

 • 1 i 2 dnia Świąt Bożego Narodzenia,

 • 1 i 2 dnia Świąt Wielkiej Nocy

 • 1 i 2 Listopada

 • 1 Stycznia

 1. POCZTA TORTOWA zobowiązuje się do terminowego dostarczenia zamówienia w ustalonym przedziale czasowym wybranym przez Klienta. Przedział czasowy to min. 2 godziny. Wszelkie zmiany w terminie lub adresie dostawy muszą być ustalone z Biurem Obsługi Klienta serwisu POCZTA TORTOWA telefonicznie pod numerem 784600087. Biuro Obsługi Klienta serwisu POCZTA TORTOWA potwierdza zmianę terminu lub adresu drogą mailową i wiadomością sms na podany numer telefonu. Jeśli w wyniku zmian zostaną poniesione dodatkowe koszty, zostaną pokryte przez Kupującego gotówką lub kartą płatniczą przy odbiorze zamówienia.

 2. Kurier serwisu Cudawianek/POCZTA TORTOWA zastrzega sobie prawo do kontaktu telefonicznego z adresatem przesyłki w celu ustalenia jego obecności pod wskazanym adresem dostawy. Nie zostaje wówczas ujawniony charakter przesyłki.

 3. Kurier serwisu Cudawianek/POCZTA TORTOWA zastrzega sobie prawo pozostawienia przesyłki każdej dorosłej osobie zastanej pod wskazanym adresem dostawy.

 4. Przesyłki do organizacji, instytucji, zakładów pracy itp. w których obowiązują specjalne zasady wejścia na teren budynku (np. do hoteli, dużych firm, szpitali itp.) doręczane są do recepcji lub sekretariatu. Odbiorca jest wówczas informowany telefonicznie o oczekującej na niego przesyłce.

 5. W razie braku możliwości dostarczenia przesyłki z powodu nieobecności adresata lub innej osoby dorosłej pod wskazanym adresem Kurier serwisu Cudawianek/POCZTA TORTOWA podejmuje próbę kontaktu z zamawiającym i adresatem w celu ustalenia dalszych losów przesyłki. Jeśli nie uda się próba kontaktu Kurier po 15 minutach wraca do siedziby firmy, a wypiek jest przechowywany zgodnie z instrukcją przechowywania 24 godziny. Klient jest informowany drogą mailową o zaistniałej sytuacji. Zamawiający ma 24 godziny na odbiór osobisty przesyłki w siedzibie firmy po uprzednim uzgodnieniu dokładnego przedziału czasowego. Koszt dostawy nie będzie zwracany.

Po upływie 24 godzin od momentu próby dostarczenia wypieku Klient traci prawo do reklamacji z tytułu niedostarczenia oraz z tytułu przydatności do spożycia i niezgodności produktu z opisem.

Po upływie 24 godzin produkt zostanie zutylizowany, a poniesione koszty nie będą zwracane.

 1. ZWROTY I REKLAMACJE

Prawo odstąpienia od umowy w przypadku niektórych naszych produktów jest ograniczone, ponieważ są to produkty spożywcze o krótkim terminie przydatności do spożycia oraz produkty po rozpakowaniu nie nadające się do zwrotu z powodów higienicznych i ochrony zdrowia, a także z powodu przygotowywania większości na zamówienie. W razie wątpliwości zapraszamy do poczytania :https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/prawo-odstapienia-od-umowy/wylaczenia-prawa-do-odstapienia/ 

1.Brak możliwości lub ograniczone czasowo prawo do odstąpienia od umowy obejmuje produkty spożywcze z kategorii PPOCZTA TORTOWA (TORTY, DOMOWE CIASTA, PIERNICZKI I CIASTECZKA, SŁODKI BUFET).

2. Klient serwisu POCZTA TORTOWA ma prawo do reklamacji i zwrotu wypieków w ciągu 3 godzin od dostarczenia w przypadku gdy:

 a) wygląd tortu jest nie zgodny z opisem zamówionego produktu, przy czym serwis Cudawianki/POCZTA TORTOWA zastrzega sobie prawo do modyfikacji wyglądu tortu w zależności od wybranej wielkości (w związku z tym, że dostępne są różne wielkości tortów dekoracje są wykonywane z zachowaniem proporcji, np. na torcie o średnicy 18 cm znajduje się jedna figa, na torcie o średnicy 24 cm znajdują się dwie figi, na torcie o średnicy 28 cm znajdują się trzy figi) Reklamacja więc będzie uwzględniona w przypadku gdy dekoracja będzie istotnie odbiegać od zamieszczonej na stronie fotografii, np. zostanie uszkodzony podczas transportu. Klient w takim przypadku ma obowiązek poinformować Biuro Obsługi Klienta serwisu Cudawianki/POCZTA TORTOWA drogą telefoniczną oraz przesłać fotografię przesyłki. Do zwrotu towaru oraz gotówki klient ma prawo pod warunkiem pozytywnego rozpatrzenia reklamacji oraz zachowania terminów i procedury reklamacji. Jeśli reklamacja będzie rozpatrzona pozytywnie przewidujemy kilka rodzajów rozstrzygnięcia reklamacji:

- odbiór tortu i zwrot gotówki,

- zamiast odbioru tortu i zwrotu gotówki udzielenie Klientowi zniżki realizowanej zwrotnym przelewem,

- udzielenie rabatu na następne zamówienie,

- dodanie gratisu do następnego zamówienia.

Po obopólnej akceptacji uzgodnień w ciągu 3 dni roboczych nastąpi ich realizacja.

b) smak tortu jest niezgodny z opisem, np. klient otrzymał tort śmietankowy zamiast czekoladowego. Klient w takim przypadku ma obowiązek poinformować Biuro Obsługi Klienta serwisu Cudawianki/POCZTA TORTOWA drogą telefoniczną oraz przesłać fotografię przesyłki. Do zwrotu towaru oraz gotówki klient ma prawo pod warunkiem pozytywnego rozpatrzenia reklamacji oraz zachowania terminów i procedury reklamacji. Jeśli reklamacja będzie rozpatrzona pozytywnie przewidujemy kilka rodzajów jej rozstrzygnięcia:

- odbiór tortu i zwrot gotówki,

- zamiast odbioru tortu i zwrotu gotówki udzielenie Klientowi zniżki (realizowanej zwrotnym przelewem),

- udzielenie rabatu na następne zamówienie,

- dodanie gratisu do następnego za.

Po obopólnej akceptacji uzgodnień w ciągu 3 dni roboczych nastąpi ich realizacja.

c) Zachodzi podejrzenie braku świeżości. Klient w takim przypadku ma obowiązek poinformować Biuro Obsługi Klienta serwisu Cudawianki/POCZTA TORTOWA drogą telefoniczną o zastrzeżeniach co do jego przydatności do spożycia, przesłać fotografię przesyłki zrobioną w momencie zaistnienia podejrzenia, oraz pozostawić go w stanie „nie zniszczonym” w lodówce. POCZTA TORTOWA zastrzega sobie prawo przybycia do klienta w ciągu dwóch godzin w celu zweryfikowania zarzutu za pomocą pobranych w trakcie pieczenia próbek.

Uprzejmie informujemy, że każdy produkt wykonujemy na zamówienie w warunkach i w sposób spełniający wymagania nadzoru sanitarnego, dokładamy najwyższych starań aby produkt był smaczny, zachował świeżość, a transport odbywa się w warunkach chłodniczych zgodnie z wymogami SANEPID.

 d) Gdy wystąpi opóźnienie w dostawie POCZTA TORTOWA zastrzega sobie możliwość ustalenia przedziału dostawy na minimum 2 godzin, za spóźnienie uważamy przekroczenie ustalonego czasu dostawy powyżej 15 minut.

3. W przypadku stwierdzenia jakiegokolwiek opóźnienia Klient ma obowiązek niezwłocznie poinformować Biuro Obsługi Klienta telefonicznie, w celu ustalenia przyczyny i w jakim możliwie najkrótszym czasie zrealizujemy zamówienie. Jeśli reklamacja będzie rozpatrzona pozytywnie Klientowi zostaną zaproponowane różne rodzaje zadośćuczynienia: rabat (realizowany zwrotnym przelewem), zniżka na następne zamówienie, gratis do następnego zamówienia lub inne, a po akceptacji warunków przez Klienta w ciągu 3 dni roboczych nastąpi realizacja uzgodnień. Do zwrotu towaru oraz gotówki Klient ma prawo pod warunkiem pozytywnego rozpatrzenia reklamacji oraz zachowania terminów i procedury reklamacji.

4. Aby reklamacja mogła być rozpatrzona, po kontakcie telefonicznym przesyłany jest do Klienta FORMULARZ REKLAMACJI z prośbą o jego wypełnienie.

5. Brak odesłania wypełnionego formularza na adres sklep@cudawianki.com może skutkować brakiem rozpatrzenia reklamacji.

ODSTĄPIENIE OD UMOWY KUPNA

Ze względu na specyfikę oferowanych produktów jakim jest tort lub ciasto odstąpienie od umowy kupna - sprzedaży w przypadku TORTÓW EXPRESS może nastąpić najpóźniej w ciągu 2 godzin po potwierdzeniu przez nas przyjęcia zamówienia do realizacji, w przypadku pozostałych wypieków 6 godzin po potwierdzeniu przez nas przyjęcia zamówienia do realizacji. Poniesione koszty są zwracane przelewem zwrotnym lub na wskazane konto bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów. Warunkiem koniecznym jest poinformowanie nas mailowo lub telefonicznie o chęci odstąpienia od umowy kupna oraz wysłanie Formularza Odstąpienia od Umowy , który znajduje się w zakładce Zwroty i Reklamacje