Przyjęcie ślubne z motywem przewodnim

Warto mieć wspomnienia!

Z pozycji swojego wieku wiem już, że my kobiety z czasem częściej wracamy do swoich wspomnień. Im więcej włożymy serca, inwencji, zaangażowania w swoje przedsięwzięcia, tym efekt piękniejszy! Twórzmy więc niebanalne wspomnienia, abyśmy miały satysfakcję z przeżytych chwil. Róbmy piękne fotki, którymi będziemy mogły się cieszyć gdy zabraknie nam sił fizycznych i psychicznych na realizację naszych planów i marzeń.

Jednym z wydarzeń, w których brały udział moja wyobraźnia, ręce i zasoby pracowni było przyjęcie ślubne Blanki.

Blanka to krakowska, utalentowana śpiewaczka i nauczycielka śpiewu. Bardzo często koncertowała w zacisznym ogrodzie Winokranu (niestety zniknął już z mapy Krakowa – wielka strata!) Naturalną konsekwencją więc był motyw muzyczny jej przyjęcia. Kilkoma prostymi zabiegami oraz za pomocą zadrukowanego w nuty kartonu i kilku gadżetów z pracowni Cudawianek stworzyłyśmy dla Niej zaczarowany ogród. Była to niespodzianka zamówiona przez zaprzyjaźnioną z Blanką właścicielkę restauracji oraz jej przyjaciół, którzy czynnie i z zapałem pomagali w tworzeniu tej bajkowej scenerii.

Mina Pani Młodej po wejściu do Winokranu? BEZCENNA!

Takie czarowanie nie musi być drogie ani trudne. Pokażę to na przykładzie Ślubu Blanki.

Motyw

Jeśli muzyka – to nuty.

Kilka kartonów zadrukowanych obustronnie w zapisem nutowym „przerobiłam” na ptaszki, nawlekłam na nitki o różnej długości. Wybrałam konkretny utwór: Marsz F.Mendelssohna ze „Snu Nocy letniej” aby dowcipnie sprawdzić, czy Pani Młoda będzie widziała cokolwiek poza swoim wybranym i będzie  ciekawa, przeczyta i rozpozna! Była to miła niespodzianka – rozpoznała i wzruszyła się :)

Jeśli ptaszki - to pióra, jeśli ślub – to biel.

Zamknęłam wiec oba skojarzenia w bombki  z naturalnego szkła, aby piórka nie pofrunęły z wiatrem. Tak udekorowałam  sufit w ogrodzie.

Stół - główny przecież element wesela również został udekorowany muzycznie. Serwetki dostały obrączki ze wspomnianego zadrukowanego w nuty kartonu.  Trochę gipsówki i świeżych kwiatów dopełniło dzieła.

Blanka ma piękny głos, wielką śpiewaczką jest dlatego tort weselny musiał być jak prawdziwa primabalerina! W kształcie i zdobieniu zbliżony był do barokowej sukni ze sceny operowej. Zachwycił wszystkich Gości, Blanka była mile zaskoczona. Nie spodziewała się gdy zamawiała zwykły tort w restauracji. O smaku wspomnę tylko, że był pyszny, lekki, owocowy. Samo lato!

Jeśli chcesz sama stworzyć własne wyjątkowe, ślubne wspomnienia zacznij od obmyślenia swojego motywu przewodniego i przeszukaj swoje szafy, piwnice, Internet w celu zgromadzenia artefaktów na swoje przyjęcie. Może znajdziesz u nas inspirację albo kilka brakujących elementów do swojego scenariusza. W tym celu możesz skorzystać z naszej Wypożyczalni, do której trafiły specjalnie do tego celu tworzone i kolekcjonowane przedmioty. Spróbuj zaplanować scenariusz przyjęcia, aby wszystko poszło gładko. Zastanów się jaka grafika będzie pasowała do wybranego motywu. Nie musisz jej sama projektować. Gotowe motywy ślubne oraz grafiki znajdziesz w zakładce Papeteria Ślubna . Można również skorzystać z dostępnych darmowych lub tanich źródeł, choćby https://stock.adobe.com/pl

Jeśli masz swoją koncepcję, fantazję i czas  na pewno nie potrzebujesz naszej pomocy.

Ale jeśli z jakiegoś powodu nie masz do tego głowy, a chciałabyś stworzyć piękne wspomnienia napisz do nas. KONTAKT

Życzę pięknych wspomnień!

Alina