O NAS

wine-bottles-1531348Nasza restauracja powstała z marzeń o magicznym miejscu, w którym my i nasi Goście odnajdą swoje miejsce, gdzie każdy wyszuka coś dobrego dla siebie, a oczy i uszy odpoczną od zgiełku miasta.


Szukaliśmy w Krakowie miejsca, gdzie napijemy się dobrego  niedrogiego wina, a piwo będzie prawdziwe. Zjemy coś lekkiego, trochę polskiego, trochę obcego. Szukaliśmy w knajpkach umiarkowanego gwaru, niezbyt sztywnej atmosfery, przytulnego, czystego wnętrza. I żeby ktoś czasami zagrał , a gdy dobry humor przyjdzie, to można byłoby zatańczyć. A jak się wpadnie z nienacka, to żeby coś zaskoczyło, czego wcześniej nie było…


Wszędzie było po trochu wszystkiego, ale nic naszego.
Marzenie spełniło się, gdy znaleźliśmy Pijarską 5!


Mamy więc piękną piwnicę z kominkiem, w której smakujemy dobre i niedrogie wina, dziedziniec, który przypomina nam tajemnicze i piękne zakątki z podróży po południu Europy, gdzie pijamy rankiem dobrą, mocną kawę, a w upalne dni cieszymy się z odrobiny chłodu. No i duży piękny, ogród, ukryty wśród oficyn krakowskich kamienic, słoneczny i cichy, a wieczorem idealny na towarzyskie biesiady i randki.

 

OFERTA

Nazywamy się "Cudawianki", ponieważ chcemy pokosztować różnej kuchni: tej babcinej i tej prosto z modnego bloga, tej polskiej i tej z krańców świata. Nasza kuchnia zależy od pory roku, pogody i nastroju. Staramy się, aby Wegetarianin lub Weganin znalazł coś smacznego. Goście, którzy nie gustują w pszenicy zjedzą bezglutenowe tarty, smaczne kasze lub zupy, a zwolennicy dań "porządnych" najedzą się do syta. Pieczemy codziennie ciasta i ciasteczka, robimy domowe desery i lody.


Od 9.00 zapraszamy na energetyczne śniadanie przy porannej prasie,

od 13.00 mamy obiady codziennie inne z sezonowych produktów,

o 23.00 zamykamy po lekkiej kolacji z dobrym winem lub regionalnym piwem.


Jesteśmy przygotowani na każdą pogodę: mamy piękny, duży ogród i salę kominkową, a w upalne dni mamy naturalną klimatyzację. Jeśli nie możecie Państwo u nas przysiąść jesteśmy przygotowani i zapakujemy jedzenie na wynos.

W weekendy zapraszamy na pstrąga z Ojcowa lub Dolinki Będkowskiej oraz na rodzinny trochę tradycyjny obiad z opcją dla dzieci.

Obchodzimy święta: "Niedzielne Obiadki", "Szewskie Poniedziałki" i "Studenckie Czwartki". Po informację "o co chodzi" zapraszamy na Pijarską 5. Organizujemy wszelkie imprezy i przyjęcia okolicznościowe do 30 osób (spotkania integracyjne, wesela, chrzciny, komunie, jubileusze itp.). Zapewniamy obsługę grup zorganizowanych do 30 osób jednorazowo.

KONTAKT

FACEBOOK

CUDAWIANKI FOOD & WINE

ul. Pijarska 5 33-332 Kraków

tel. 12 426 49 48

Otwarte codziennie w godz. 9.00 - 23.00.

 

FORMULARZ KONTAKTOWY

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości