KURIER CUDAWIANEK

tulipkurier marchewka str 1kurier marchewka str 2 tulip

                                     

                                                                                                             

O NAS

ogrod-strona-a Nasza restauracja powstała z marzeń o magicznym miejscu, w którym my i nasi Goście odnajdą swoje miejsce, gdzie każdy wyszuka coś dobrego dla siebie, a oczy i uszy odpoczną od zgiełku miasta. Szukaliśmy w Krakowie miejsca, gdzie napijemy się dobrego  niedrogiego wina, a piwo będzie prawdziwe. Zjemy coś lekkiego, trochę polskiego, trochę obcego. Szukaliśmy w knajpkach umiarkowanego gwaru, niezbyt sztywnej atmosfery, przytulnego, czystego wnętrza. I żeby ktoś czasami zagrał , a gdy dobry humor przyjdzie, to można byłoby zatańczyć. A jak się wpadnie z nienacka, to żeby coś zaskoczyło, czego wcześniej nie było...

Wszędzie było po trochu wszystkiego, ale nic naszego. Marzenie spełniło się, gdy znaleźliśmy Pijarską 5!

Mamy więc piękną piwnicę z kominkiem, w której smakujemy dobre i niedrogie wina, dziedziniec, który przypomina nam tajemnicze i piękne zakątki z podróży po południu Europy, gdzie pijamy rankiem dobrą, mocną kawę, a w upalne dni cieszymy się z odrobiny chłodu. No i duży piękny, ogród, ukryty wśród oficyn krakowskich kamienic, słoneczny i cichy, a wieczorem idealny na towarzyskie biesiady i randki.

OFERTA

Nazywamy się "Cudawianki", ponieważ chcemy pokosztować różnej kuchni: tej babcinej i tej prosto z modnego bloga, tej polskiej i tej z krańców świata. Nasza kuchnia zależy od pory roku, pogody i nastroju. Staramy się, aby Wegetarianin lub Weganin znalazł coś smacznego. Goście, którzy nie gustują w pszenicy zjedzą  smaczne kasze lub zupy, a zwolennicy dań "porządnych" najedzą się do syta. Pieczemy codziennie ciasta i ciasteczka, robimy domowe desery i lody.

 

Otwieramy o 11.00 , zaczynamy dzień drugim śniadaniem ,

od 13.00 mamy obiady codziennie inne z sezonowych produktów,

o 21.00 lub 23.00 zamykamy po lekkiej kolacji z dobrym winem lub regionalnym piwem.

 

Jesteśmy przygotowani na każdą pogodę: mamy piękny, duży ogród i salę kominkową, a w upalne dni mamy naturalną klimatyzację. Jeśli nie możecie Państwo u nas przysiąść jesteśmy przygotowani i zapakujemy jedzenie na wynos.

W weekendy zapraszamy na rodzinny,  tradycyjny obiad z deserem i kompotem

oraz ofertą  dla dzieci.

Obchodzimy święta: "Niedzielne Obiadki", "Szewskie Poniedziałki" i "Studenckie Czwartki".

Po informację "o co chodzi" zapraszamy na Pijarską 5.

Organizujemy wszelkie imprezy i przyjęcia okolicznościowe do 30 osób (spotkania integracyjne, wesela, chrzciny, komunie, jubileusze itp.).

Zapewniamy obsługę grup zorganizowanych do 30 osób jednorazowo.

KONTAKT

FACEBOOK

CUDAWIANKI FOOD & WINE

ul. Pijarska 5 31-015 Kraków

tel. 12 426 49 48

Otwarte:

niedziela-środa 

11-21

czwartek-sobota

11-22

Zarezerwuj stolik

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości